Batarya Test Çözümleri

Yenilenebilir enerji, elektrikli araç teknolojileri geliştikçe, batarya teknolojileri de bu gelişime ayak uydurmakta ve devamlı değişmekte. Düşük karbon salınımlı bir dünyaya doğru ilerlerken, solar enerji paneli çiftliklerine yatırımlar artmakta, üretilen enerjinin yerleşim birimlerine taşınması için batarya teknolojileri gelişmekte. Aynı şekilde, elektrikli araç sektörü ivmelenmiş bir şekilde gelişen bir pazar halini alırken, daha uzun menzilli, güvenli ve verimli araçların üretilmesi için gözler tekrar bataryalara dönmekte.

Yıldırım Elektronik, elektrikli araba, bisiklet, scooter, iş makinası, traktör vb. platformların üretiminde rol alan, alt sistem tasarlayan ve geliştiren, test ve değerlendirme hizmeti veren tüm firmalara, batarya teknolojileri, şarj istasyonları, motor, sürücü gibi pek çok alanda kapsamlı çözümleri içeren test ve ölçüm cihazları sunmaktadır. Bu alanda dünya üzerinde kabul görmüş ve alanlarının lideri konumunda bulunan ürünlerle tüm ihtiyaçları karşılayabilecek ve çözüm üretebilecek kabiliyete sahiptir.

Test ve ölçüm teknolojileri ile kalite, emniyet ve güvenilirliğinizi en üst noktaya taşıyabilirsiniz.

Elektrikli araç ve batarya testlerinizi dünyanın önde gelen otomatik test sistem üreticisi CHROMA ATE güvencesiyle gerçekleştirerek, elektrikli araç ve batarya sektöründeki güncel takip edilen standart ve testlere uygun altyapıya sahip olunabilecektir.

Batarya Hücre Şarj & Deşarj Test Sistemi – 17011

CHROMA 17011 batarya hücre şarj ve deşarj test sistemi, özellikle Lityum-iyon pilleri, elektriksel çift Katmanlı Kapasitör (EDLC) ve Lityum İyon Kapasitörlerini (LIC) test etmek için tasarlanmış yüksek hassasiyetli otomatik test sistemidir. Çevrim ömrü testi, üretim ve güvenilirlik testlerine uygun yapıdadır. Sistem içerisindeki her bir kanal, daha yüksek akım seviyelerinin elde edilmesi amacıyla paralel olarak bağlantıya uygundur. 17011 sistemi,  CC-CV, CV ve CP modlarında şarj ve deşarj testlerinin yanı sıra batarya kapasitesi ve DCIR testlerini, EDLC için kapasitans ve DCIR testlerini, ayrıca ACR ve LC testlerini de desteklemektedir.

Sistemin çalışması esnasında, bir kanal şarj işlemi gerçekleştirirken, diğer kanalda deşarj işlemi de gerçekleştirilebilmektedir.

Rejeneratif Batarya Modül Şarj & Deşarj Test Sistemi – 17020

CHROMA 17020 Rejeneratif Pil Test Sistemi, birden çok batarya modülü veya paketi üzerinde özel şarj / deşarj testini desteklemek için birden çok bağımsız kanal sağlayabilmektedir. Kanallar, daha yüksek akım gereksinimlerini desteklemek için paralel olarak kolayca bağlanabilir. Bu özellik, yüksek kanal sayısı (maksimum 60 kanal) ve yüksek akım testi sırasında esneklik sağlamaktadır.

Yüksek Güç Rejeneratif Batarya Paketi Şarj & Deşarj Test Sistemi – 17040

CHROMA 17040 Rejeneratif Batarya Paketi Test Sistemi, özellikle yüksek güçlü batarya paketine ait testler için tasarlanmış yüksek hassasiyetli bir sistemdir. Deşarj sırasında güç tüketimini büyük ölçüde azaltmak için enerji geri kazanım işlevi mevcuttur. Bu özelliği sayesinde maliyet olarak avantaj sunmasının yanı sıra çalışma esnasında üretilen ısı sorunu da asgari düzeye indirilmektedir. Bu sayede çevresel koruma gereksinimlerini de karşılamaktadır. Sistem, çalışma verimliliği ve esnekliğini artırabilecek paralel kanallar ve dinamik profil simülasyon özelliklerine sahiptir. Batarya profil simülasyonu ISO, IEC, UL ve GB uluslararası test standartlarına uygun olarak düzenlenmiştir.

Batarya Simülatörü – 17020/17040

Batarya simülatör özelliğinin yer aldığı CHROMA 17020/17040 Rejeneratif Batarya Modül&Paketi Test Sistemi, batarya paketlerini ve bataryaya bağlı ürünleri test edebilmektedir. Batarya modül ve paketi tasarlanırken, batarya yerine batarya gibi davranış gösteren simülatörü özelliği kullanılabilmektedir. Ayrıca, bataryanın SOC'sini (şarj durumu) kontrol etmek, farklı batarya eğrileri tanımlamak ve şarj& deşarj durumunu test etmek gibi avantaj ve kullanım kolaylığına sahiptir.

0