Eskiden lehimleme yaparken her zaman bir konuda ödün vermeniz gerekirdi. Yüksek güç gerektiren uygulamalarda hassasiyetinizden, hassasiyet gerektiren uygulamalarda ise gücünüzden feragat etmek durumunda kalırdınız. Bu durum artık söz konusu değil!

Daha önce Weller’in çok yönlü WXMP el aparatı ile mikro işlem gerektiren uygulamaların çoğunu tek el aparatıyla gerçekleştirebiliyordunuz. Aktif uç teknolojisiyle üretilen yeni nesil el aparatları ile ihtiyaçlarınızı kolayca giderebilirsiniz. Son kullanıcıların ihtiyaçlarına ve geri bildirimlerini dikkate alan Weller, aktif uç teknolojili ailesine iki yeni el aparatı ekledi; WXPP ve WXUP.

WXPP El Aparatı & RTP Aktif Uçlar – En Küçük Komponentler ve Maksimum Hassasiyet İçin

En küçük komponentleri bile lehimlerken performansınızdan ve rahatınızdan ödün vermeyin. Ergonomik ve sağlam sap yapısının yanı sıra, kısa sap – uç mesafesiyle ve ince RT Piko aktif uçları sayesinde hassas işlem gerektiren çalışmalarda bile maksimum kontrol ve hassasiyet sağlar. Sahip olduğunuz bütün WX serisi ana ünitelerle kullanabileceğiniz el aparatınız sayesinde, lehimleme sırasında devrenize maksimum koruma sağlayarak işletim giderlerinizi azaltabilirsiniz.

Bu uç ailesi özellikle havacılık, medikal, elektronik, askeri, sensör ve otomotiv sektörleri için üretilmiştir. Ürünle ilgili detaylı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz.

WXMP El Aparatı & RTM Aktif Uçlar – Mikro ve Standart Komponentler İçin Çok Yönlü Çözüm

Hem küçük, hem de standart boyutlardaki komponentlerle işlem yaparken çok yönlü olarak kullanabileceğiniz bir el aparatına ihtiyacınız vardır. İnceden kalına, birçok farklı kalınlık ve şekle sahip RT Micro aktif uçları ile, WXMP çoğu işlem için ihtiyaçlarınıza karşılık verecektir. Hızlı ısınma süresi sayesinde işlemlerinizi hızlıca yapmanızı sağlar, işletim maliyetinizi azaltır. WXMP el aparatını sahip olduğunuz bütün WX serisi ana ünitelerle kullanabilirsiniz.

Bu uç ailesi özellikle havacılık, medikal, elektronik, askeri, sensör ve otomotiv sektörleri için üretilmiştir. Ürünle ilgili detaylı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz.

WXUP El Aparatı & RTU Aktif Uçlar – Büyük Komponentler ve Ağır İşlemler İçin

Büyük komponentler ve kalın kartlar gibi ağır işlemler ile uğraşırken havya ucundan çalışma alanına olan ısı aktarımı ve havya ucundaki ısı seviyesinin istikrarlı olması en önemli iki noktadır. WXUP el aparatı ve RT Ultra aktif uçlar sayesinde ağır işlemler yaparken performansınızdan ödün vermeyin. Yüksek gücü ve RTU aktif uçları sayesinde, WXUP el aparatı lehimleme esnasında da uçtaki ısının değişmeden korunmasını ve son kullanıcıya işlem kolaylığı sağlar. WXUP el aparatını sahip olduğunuz bütün WX serisi ana ünitelerle kullanabilirsiniz.

Bu uç ailesi özellikle LED lehimleme, çok katmanlı kartlar, solar teknoloji ve elektronik komponentler için özel olarak üretilmiştir. Ürünle ilgili detaylı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz.

Nedir Bu Aktif Uç Teknolojisi?

Aktif uçlar, içlerindeki son teknoloji sensörler sayesinde havyanın rezistansının değil, havya ucunun en uç kısmındaki sıcaklığı ölçerek size lehimleme sırasında kullandığınız anlık sıcaklığın bilgisini verir. Bu sayede lehim yaptığınız noktada her zaman ayarladığınız sıcaklıkla işlem yaptığınızdan emin olabilirsiniz. IPC standartlarını sağlayan standart ve MS (Military Standart) aktif uçların patentli uç dizaynı sayesinde (3,5 mm jak) ucunuz sıcak olsa bile kolaylıkla uç değişikliği yapabilirsiniz. Ayrıca, aktif uçların kullanıldığı el aparatları, bütün WX serisi ana ünitelerle kullanılabildiğinden ötürü operasyon kolaylığı sağlamaktadır.


0